Najnowsze modele Mini produkowane są przez BMW. Samochody te pod względem technicznym w ogóle nie są spokrewnione technicznie z pierwszymi modelami. Jedyne podobieństwa to nawiązanie poprzez wygląd zewnętrzny, napęd na przednią oś oraz czterocylindrowy silnik, który został umieszczony poprzecznie. Rodzina Mini obejmuje obecnie 4 modele. Są to: Mini, Mini Cabrio, Mini Clubman, Mini Paceman. Każda kolejna nowa wersja Mini przeczy idei pierwszych pojazdów produkowanych jeszcze przez BMC. Dlaczego? Naturalnie chodzi o rozmiar. Zwiększyła się długość, szerokość, rozstaw osi, a także pojemność bagażnika.
Każdy samochód powinien być jednak bezpieczny. Z pewnością nie są takie modele uszkodzone, a następnie wyklepane w warsztacie. Aby upewnić się, że zakupisz swojej kobiecie wóz, który nie narazi jej na uszczerbek zdrowotny poznaj historię auta. W kwestiach stanu technicznego nie należy zazwyczaj wierzyć sprzedawcy. Jeśli chcesz mieć większą pewność dojdź do historii poprzez sprawdzenie VIN w Mini. Jeśli użyjesz naszej wyszukiwarki, zawartej poniżej, otrzymasz od nas informacje na temat przeszłości interesującego Cię pojazdu.
Dekoder VIN Mini – wprowadź numer nadwozia
Przed zakupem Mini warto sprawdzić dzięki VIN historię pojazdu.
Kolejnym ważnym argumentem za wykupieniem pełnego raportu jest informacja o tym, czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione.
Numer VIN – co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Mini już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.